Od dłuższego czasu widzimy brak miejsca, w którym rodzice spodziewający się dziecka z wadą letalną, mogliby dostać wsparcie medyczne, psychologiczne, położnicze, a także duchowe. Cały zachodni pas Polski pozostawał jedynym "czarnym obszarem", w którym kobiety po omacku muszą szukać wsparcia, w tych trudnych, a może i najtrudniejszych chwilach w życiu.

Postanowiliśmy powoli zmieniać tę sytuację i krok po kroku realizować nasze marzenie powstania Hospicjum Perinatalnego.

Kiedy w naszych głowach pojawił się pomysł utworzenia w Zielonej Górze Hospicjum Perinatalnego, wiedzieliśmy, że mimo naszych szczerych chęci, sami nie podołamy. Nasza delegacja udała sie po wiedzę do Hospicjum, które jest dla nas wzorem!

Hospicjum Perinatalne w Fundacji Gajusz, to tak naprawdę zespół wspaniałych ludzi, którzy kompleksową opiekują się ciężarnymi oraz ich dziećmi, których wada nie pozawala na długie życie. Wsparcie to polega na pomocy psychologicznej, przygotowaniu do porodu, który często równoczesny jest z momentem pożegnania długo wyczekiwanego dziecka, opiece socjalnej oraz duchowej, a także nauce opieki nad dzieckiem i wyposażeniu rodziców w odpowiedni sprzęt, jeżeli maluszek może opuścić szpital i choś na chwilę poczuć ciepło rodzinnego domu. Możliwa jest także opieka i diagnostyka ginekologiczno-położnicza oraz genetyczna.

Byłyśmy! Zobaczyłyśmy! Oczarowane wróciłyśmy, by stworzyć, choć namiastkę tego, co dane nam było poznać!

Dziękujemy całemu zespołowi, który poświęcił nam tak dużo czasu i podzielił się swoim doświadczeniem:

Pani Prezes - Tisie Żawrockiej-Kwiatkowskiej

Pani Kierownik ds. medycznych - Aleksandrze Korzeniewskiej-Eksterowicz

Pani Kierownik Zespołu Psychologów - Bognie Kędzierskiej

Pani Psycholog - Joannie

Pani Koordynator Opieki Paliatywnej - Natalii

Wierzymy, że są ludzie i możliwości, dzięki którym już niedługo będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy gotowi na przyjęcie pierwszych podopiecznych!